Tel.: +48 512 070 898

 

Nasz sklep stacjonarny

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego z artykułami LED we Wrocławiu:

Dom Handlowy Lotos
ul. Grabiszyńska 9
I piętro
Pon. - Pt.: 10:00-18:00
Sob.: 10:00-14:00

Sterowniki LED

Obecnie można bardzo łatwo i stosunkowo tanio wykonać efektowne oświetlenie przy pomocy diod LED. Dioda LED, czyli dioda elektroluminescencyjna jest półprzewodnikowym elementem emitującym światło.

Oświetlenie takie charakteryzuje się niską energochłonnością, wysoką skutecznością oraz interesującą barwą światła. Posiadają szereg zalet, można między innymi często je włączać i wyłączać bez większego ryzyka ich uszkodzenia, święcą pełną mocą od razu po podaniu zasilania, są bardzo żywotne (nawet do 50 razy bardziej niż standardowe żarówki).
Od dawna już stosuje się pojedyncze diody jako sygnalizatory stanu pracy urządzenia. W ubiegłych latach diody stosowano w budownictwie tylko jako oświetlenie dodatkowe lub dekoracyjne, natomiast obecnie często stosuje się już diody LED jako główne źródło światła w budynkach czy samochodach. Bardziej zaawansowane projekty wymagają zastosowania urządzeń takich jak sterowniki LED, dzięki którym można kierować parametrami wydzielanego światła.

Niezbędne staje się to w przypadku zastosowania diod LED w reklamie, gdzie często stosuje się przyciągające wzrok dynamicznie zmienne elementy. Często oświetlenie zewnętrzne domów również wykorzystuje tę technologię, dzięki temu można mieć np. podświetlony podjazd oraz rozświetlony ogród w nocy. Oświetlenie takie wydaje się być niezbędne przy projektowaniu domu pasywnego, bardzo pomaga ono obniżyć zapotrzebowanie na energię budynku.

W przyszłości praktycznie nieuniknione wydaje się wyparcie żarówek czy świetlówek przez diody LED jako dowolnego źródła światła, jedynie może nowsza, bardziej energooszczędna technologia będzie w stanie zagrozić diodom, jednak z użytku nie wyjdą jeszcze na pewno przez długi czas.

 

Facebook