Tel.: +48 512 070 898

 

Nasz sklep stacjonarny

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego z artykułami LED we Wrocławiu:

Dom Handlowy Lotos
ul. Grabiszyńska 9
I piętro
Pon. - Pt.: 10:00-18:00
Sob.: 10:00-14:00

LED RGB

Na samopoczucie człowieka wpływa wiele elementów. Jak wiadomo odpowiednio dobrane światło sprawia, że człowiek ma lepsze samopoczucie. W dzisiejszym bardzo dobrze rozwiniętym świecie technologicznym nie jest to trudne do osiągnięcia, należy jednak sięgnąć po odpowiednie środki by uzyskać zamierzony i zaplanowany efekt.

Coraz częściej do otrzymania naprawdę bardzo dobrego efektu świetlnego jest wykorzystywane oświetlenie LED RGB, ta niezwykła opcja pozwala na bardzo różne kombinacje świetlne. Jest ono wykorzystywane bardzo często do podświetlania budynków reklam czy elewacji. Wiele firm zajmuje się tworzeniem odpowiednich opraw i zestawów, warto powierzyć fachowcom takie zadanie, jeśli samemu nie mamy do tego odpowiednich kompetencji.

Sterowanie takim światłem może się odbywać w przeróżny sposób, na przykład za pomocą komputera, panelu dotykowego czy też pilota. Diody można układać w przeróżne konfiguracje dopasowane do otoczenia i warunków, w jakich będą wykorzystywane. Często jest ono wykorzystywane wewnątrz budynków, w dyskotekach, restauracjach, pubach czy prywatnych domach.

Można aranżować wnętrza w przeróżny sposób, ponieważ dzięki zastosowaniu technologii, które uważa się za najnowsze można uzyskać około szesnastu milionów kolorów ze źródła tylko jednego światła. Jeśli chcę się podświetlić lub uwypuklić takie miejsca w domu jak barek, oprawy meblowe, oprawy wnęk w ścianach lub podłodze czy też stopnie schodów, to warto właśnie w oświetlenie LED RGB zainwestować.

Jest ono stosunkowo niskie w zużyciu energii elektrycznej nawet przy bardzo dużej jasności świecenia, bardzo łatwo się montuje moduły podświetlane, jest niezawodny i bardzo trwały, nie wydziela ciepła, nie następuje tu emisja w zakresie podczerwieni i UV oraz posiada niskie i bezpieczne napięcie zasilania uzyskiwane przez zastosowanie transformatorów, dzięki czemu zestaw oświetleniowy można zasilać bez problemu z standardowej sieci 230 wolt.

Przyszłość leży w oświetleniu wykonywanym przy pomocy diod LED, jest ono nie tylko energooszczędne, ale także ekologiczne ze względu na brak rtęci czy innych metali ciężkich stosowanych przy innych źródłach światła. Bez wątpienia firmy zajmujące się oświetleniem LED będą dynamicznie rozwijać się jeszcze przez wiele lat, zwłaszcza na naszym początkującym rynku, na który dopiero wkraczają nowe technologie.

Facebook